Jak wybrać firmę księgową do obsługi spółki LTD? 6 spraw, na które warto zwrócić uwagę

Prowadzisz działalność w Wielkiej Brytanii i potrzebujesz solidnego wsparcia księgowego? Planujesz założyć firmę w UK i nie wiesz, czym kierować...
Jak wybrać firmę księgową do obsługi spółki LTD? 6 spraw, na które warto zwrócić uwagę

Prowadzisz działalność w Wielkiej Brytanii i potrzebujesz solidnego wsparcia księgowego? Planujesz założyć firmę w UK i nie wiesz, czym kierować się przy wyborze biura, które poprowadzi Twoje rozliczenia? Przede wszystkim, pamiętaj – diabeł tkwi w szczegółach. Zanim podejmiesz decyzję, zwróć uwagę na sprawy, które będą miały bezpośredni wpływ na jakość takiej współpracy. Dlaczego? Bo rzetelna obsługa księgowa to gwarancja bezpieczeństwa i spokoju dla Ciebie i Twojej firmy. Sprawdź, jak wybrać firmę księgową do obsługi spółki LTD.

Jak wybrać firmę księgową do obsługi działalności prowadzonej w Wielkiej Brytanii? Przede wszystkim, odpowiedzialnie – czyli biorąc pod uwagę wszystkie aspekty przyszłej współpracy. Kierowanie się wyłącznie kryterium ceny usługi, czy wielkości biura może skończyć się kłopotami natury prawnej i finansowej. Unikniesz ich, jeśli poświęcisz trochę czasu na uzyskanie informacji o tym, jakie standardy obsługi oferuje dana firma księgowa i na jakiego rodzaju wsparcie z jej strony możesz liczyć jako jej klient. Najlepiej zapytać o to obecnych klientów biura lub zapoznać się z wystawionymi przez nich opiniami. Jeśli nie masz takiej możliwości – porozmawiaj z reprezentującym biuro doradcą.

Jak wybrać firmę księgową do obsługi spółki LTD

Oto pięć spraw, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę, wybierając firmę księgową do obsługi spółki Limited:

1. Wiedza

Dowiedz się, kto dokładnie będzie zajmował się rozliczeniem Twojej firmy. Zapytaj o uprawnienia, posiadane certyfikaty i doświadczenie osoby odpowiedzialnej za nadzór nad poprawnością procedur i prowadzenie ksiąg. Solidne biuro księgowe zawsze potrafi wskazać taką osobę i udzielić informacji o jej kompetencjach.

2. Bezpieczeństwo

Usługi Księgowości Oak&Berry Ubezpieczone przez Hiscox - grafika kwadratowa

Sprawdź, czy Twój księgowy posiada ubezpieczenie od błędów księgowych – Profesional Indemnity Insurance.

Podstawową zasadą tego ubezpieczenia jest to, że wypłaca odszkodowanie za szkodę powstałą w wyniku zaniedbania lub popełnionego błędu przez księgowego (np. złą poradę lub błąd w sztuce). W Oak&Berry posiadamy ubezpieczenie do wysokości 2 milionów funtów.

 

 

3. Dostępność

O tym, czy współpraca z biurem księgowym będzie przyjemnością, czy drogą przez mękę, decyduje nie tylko wiedza jego ekspertów, ale też dostępność reprezentujących je doradców. Firma, której zależy na obsługiwaniu Twoich rozliczeń, sama zaproponuje przydzielenie Ci konkretnej osoby, z którą możesz kontaktować się w sprawach Twojej firmy i która będzie na bieżąco z Twoją sytuacją biznesową. Dowiedz się, jakimi drogami możesz komunikować się z taką osobą: czy wyłącznie za pośrednictwem e-maili, czy również telefonicznie. Zapytaj, ile może wynieść czas oczekiwania na odpowiedź w różnych sprawach. Unikaj biur-molochów, w których łatwo “zginiesz” w tłumie innych klientów, a Twoje najprostsze zapytania będą tygodniami przekierowywane od osoby do osoby.

4. Wsparcie

Indywidualne podejście do klienta jest podstawą działania każdej rzetelnej firmy księgowej. Dowiedz się, na jakiego rodzaju wsparcie możesz liczyć w załatwianiu bieżących spraw i jakie dokładnie usługi zostaną wykonane dla Ciebie w ramach ustalonej opłaty. Zapytaj o możliwość realizacji dodatkowych usług w razie potrzeby. Niedomówienia w tej kwestii w dłuższej perspektywie mogą Cię sporo kosztować.

5. Komunikacja

Dowiedz się, czy dane biuro księgowe zapewnia bieżący wgląd do dokumentacji i raportów finansowych. Jeśli chcesz powierzyć firmie księgowej nadzór nad Twoją korespondencją biznesową, upewnij się, że przepływ informacji w tym obszarze będzie przebiegał bez zakłóceń. Zapytaj, czy otrzymasz elektroniczną kopię każdej wiadomości i czy firma regularnie przekazuje oryginalną korespondencję swoim klientom.

6. Reprezentacja

Godne polecenia biuro księgowe nigdy nie zostawia klienta samego z poważnymi sprawami. Upewnij się, że w razie potrzeby możesz liczyć nie tylko na solidne wsparcie merytoryczne, ale również reprezentowanie Twojej firmy w kontaktach z urzędami. Dzięki temu zyskasz to, co najcenniejsze – czas i poczucie bezpieczeństwa.

Sprawdź naszą ofertę księgowości w UK

Zapraszamy do współpracy w zakresie prowadzenia rozliczeń spółek Limited. Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się wsparciem najwyższej klasy specjalistów na każdym etapie realizowania usługi!

Skontaktuj się z nami lub sprawdź, w czym możemy Ci pomóc.

Related Posts

Leave a reply