Firma w Anglii

Pewne rozwiązanie i szerokie pole manewru

Księgowi zawsze pod ręką.

Jesteśmy wyspecjalizowanym biurem księgowym, które zapewnia kompleksową obsługę księgowo – celną dla firm działających na rynku brytyjskim. Wspieramy również obsługę procesów celnych dla firm wysyłających swoje produkty z Unii Europejskiej na rynek angielski.

Z naszych usług korzystają właściciele i osoby zarządzające małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Polsce, którzy potrzebują profesjonalnej obsługi i sprawdzonej wiedzy podczas wchodzenia na rynek angielski. Ponadto zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne i praktyczne w odnalezieniu się w nowych przepisach podatkowych po Brexicie.

 • Doświadczenie i wiedza: posiadamy blisko 20 lat doświadczenia w obsłudze spółek LTD działających na międzynarodowych rynkach, nasza główna księgowa posiada certyfikat MAAT najwyższego stopnia

 • Dostępność i elastyczność: do Twojej pełnej dyspozycji jest zespół doświadczonych doradców i księgowych. Możesz się z nami kontaktować w dowolny sposób: telefonicznie, mailowo, przez messenger, whatsapp lub inny sposób, który chętnie z Tobą porozmawiamy

 • Wysoka jakość usług i bezpieczeństwo: nasze biuro korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych, oprogramowanie z którego korzystamy spełnia standardy Making Tax Digital, ponadto zadbamy o prawne bezpieczeństwo Twojej firmy

 

Firma w Anglii w 48 godzin z Oak & Berry

Firma w Anglii – postaw na profesjonalistów

 

Brexit i umowa handlowa wprowadziły nowe zasady wymiany handlowej między UE a Wielką Brytanią. Każda firma oferująca usługi lub sprzedające produkty z Unii Europejskiej do UK lub z UE do UK musi dostosować procesy sprzedażowe do nowej rzeczywistości prawnej.


Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z firmami działającymi w Polsce i Wielkiej Brytanii jesteśmy świetnie zorientowani w nowych przepisach, w szczególności tych dotyczących VAT.
Z przyjemnością przedstawimy Ci wszelkie szanse i zagrożenia związane z Twoim biznesem.

 

Wypełnij formularz. Zadzwoni do Ciebie Doradca.

 


Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

  Imię

   

  Adres email

   

  Telefon

   
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności
   
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie telefonicznie oraz na e-mail informacji handlowych od Oak&Berry. Więcej.
   
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera.
   
  Możesz nam zaufać. Podane informacje wykorzystamy wyłącznie w celu kontaktu z Tobą.

  Firma w Anglii – spółka LTD czy oddział?

  Twoja firma w szóstej gospodarce świata

  Firma z Unii Europejskiej, np. z Polski, która planuje wejście na rynek w Wielkiej Brytanii może to zrobić na kilka sposobów. Rejestracja oddziału, spółki zależnej, a może rejestracja spółki LTD? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. O tym, która z form prowadzenia biznesu na Wyspach będzie najlepsza dla Twojego biznesu będzie decydować kilka czynników, o których chętnie z Tobą porozmawiamy.

  Spółka LTD w UK – pewne rozwiązanie i duże możliwości

  Rejestracja spółki LTD w UK to najczęściej wybierana forma prowadzenia biznesu wśród przedsiębiorców z Polski wchodzących na rynek brytyjski. Spółka LTD jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, co oznacza, że właściciele ponoszą odpowiedzialność tylko do wysokości kapitału spółki. Jest to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić biznes w Wielkiej Brytanii, a jednocześnie zabezpieczyć majątek prywatny od odpowiedzialności za ewentualne długi spółki.

  Rejestracja spółki LTD (Limited Company) jest stosunkowo prosta i szybka co stanowi jedną z większych zalet tego rozwiązania. Nic więc dziwnego, że to najczęściej wybierany sposób wejścia na rynek angielski przez przedsiębiorców z Polski.

  Wiele firm z Polski, która wchodzi na rynek angielski, zamiast otworzyć oddział spółki w Wielkiej Brytanii, decyduje się rejestrację spółki zależnej. Spółka zależna to spółka LTD, której 100% właścicielem jest np. spółka z o.o. Rejestracja spółki zależnej, poza drobnymi różnicami przebiega dokładnie tak samo jak rejestracja spółki LTD w UK.

  wybor ltd

  Oddział spółki

  Oddział spółki jest niesamodzielną organizacyjnie częścią przedsiębiorstwa, potocznie nazywana “przedłużeniem” działalności. Odpowiedzialność za zobowiązania oddziału ponosi spółka, która go powołała, a zakres działalności oddziały musi być dokładnie taki sam jak spółki macierzystej. Rejestracja oddziału spółki za granicą to świetne rozwiązanie dla firm, które mają już zbadany rynek i chcą zainwestować większy kapitał.

  Oddział spółki w Wielkiej Brytanii

  Aby zarejestrować oddział spółki (branch) w Wielkiej Brytanii musisz złożyć odpowiednie dokumenty do Companies House. Wymagane dokumenty zazwyczaj obejmują uwierzytelnioną kopię dokumentów założycielskich spółki wraz ich z tłumaczeniem na język angielski. Companies House może również poprosić o kopię ostatnich rachunków spółki wraz z tłumaczeniem na język angielski. Przed rejestracją oddziału warto skonsultować swoją sytuację ze specjalistami, bo mogą ułatwić proces rejestracji lub doradzić alternatywne rozwiązania.

  Oddział spółki LTD w Polsce

  Otwarcie oddziału spółki LTD w Polsce to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii, którzy chcą otworzyć się na polski rynek.

  Najczęstszymi powodami rejestracji oddziału spółki LTD są niższe koszty pracy w Polsce oraz łatwiejszy dostęp do rynku Unii Europejskiej. Rejestracja oddziału w Polsce, wraz z tłumaczeniami dokumentów opatrzonych pieczęcią apostille trwa około 2 miesiące.

  oddzial brexit

  Chcę zacząć już teraz

  Wypełnij formularz poniżej i przejdźmy do rozmowy o biznesie. Oddzwonimy w ciągu kilkunastu minut.

   

   Imię

    

   Adres email

    

   Telefon

    
   Oświadczam, że zapoznałam/em się z informacją o przetwarzaniu moich danych osobowych, zawartą w Polityce Prywatności
    
   Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Oak&Berry Ltd, kontakt@oakandberry.com (Administrator danych). Mogę cofnąć zgodę w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.
    
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od: Oak&Berry Ltd, kontakt@oakandberry.com Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest: Oak&Berry Ltd, kontakt@oakandberry.com Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.
    
   Możesz nam zaufać. Podane informacje wykorzystamy wyłącznie w celu kontaktu z Tobą.

   Polski ksiegowy w UK

   Masz firmę w Anglii i nie jesteś pewien czy Twoja księgowa rozlicza Cię w sposób prawidłowy? A może zadajesz pytania księgowemu a na odpowiedź musisz długo czekać? W Oak&Berry wierzymy, że płynność komunikacji z księgowością jest kluczowa dla rozwoju każdej firmy.

   Wypełnij formularz. Zadzwonimy do Ciebie i porozmawiamy o możliwościach współpracy.

   Rejestracja i księgowość VAT w Wielkiej Brytanii

   Rejestracja VAT UK

   Rejestracja VAT w UK dla podmiotów z siedzibą w Wielkiej Brytanii jest obowiązkowa, jeśli firma osiągnęła obroty w wysokości £85 000 w ciągu 12 miesięcy kalendarzowych. W przypadku firm z zagranicy, np. z Polski obowiązek ten wygląda zupełnie inaczej i wpływa na niego dużo czynników:

   • Jakiej wartości produkty sprzedajesz do UK? Powyżej £135 (150EUR) czy poniżej?

   • Kim są Twoi Klienci? Firmy czy osoby prywatne?

   • Czy posiadasz magazyn na terenie Wielkiej Brytanii?

   Najczęściej rejestracja VAT w UK jest obowiązkowa dla wszystkich firm spoza Wielkiej Brytanii przed dokonaniem pierwszej sprzedaży. Nie jest to jednak reguła, dlatego jeśli planujesz rozpocząć sprzedaż swoich produktów do Wielkiej Brytanii, zapraszamy do kontaktu i umówienia się na konsultację z naszą główną księgową.

   Księgowość VAT w UK

   Księgowość VAT w UK jest obowiązkowa dla każdej firmy prowadzącej sprzedaż na terenie Wielkiej Brytanii. Deklaracje VAT w UK najczęściej są składane kwartalnie.

   Ważnym obowiązkiem, pod który podlegają wszystkie firmy zarejestrowane do VAT w Wielkiej Brytanii jest prowadzenie księgowości on-line. Jest to obowiązek wynikający ze standardów Making Tax Digital (MTD), które weszły w życie w kwietniu 2022 roku. Obowiązek ten obejmuje również te firmy, które nie rozpoczęły jeszcze sprzedaży i składają rozliczenia zerowe.

   Decydując się na współpracę z naszym biurem masz pewność, że Twoja firma będzie jest dostosowana do nowych przepisów i standardów.

   Firma w Anglii legalnie bezpiecznie i wygodnie z Oak & Berry

   Usługi

   Aplikacja o certyfikat VAT GB

   Rejestracja Spółki Ltd

   Aplikacja o numer PAYE

   Rejestracja kolejnego udziałowca

   Rejestracja kolejnego dyrektora

   Aplikacja o certyfikat rezydencji dla Dyrektora

   Aplikacja o certyfikat rezydencji dla Spółki Ltd

   Apostille

   Apostille tryb express

   Certificate of Good Standing

   Deklaracja zgodności – Confirmation statement

   Rejestracja VAT GB dla podmiotów zagranicznych

   Rejestracja CIS

   Adresy dla spółki LTD