Partner w biznesie międzynarodowym

Pewny partner. Skuteczne rozwiązania.

Unia Europejska jest dla UK jednym z najważniejszych partnerów handlowych.

Wartość towarów i usług importowanych z Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii w 2019 r. wyniosła 374 mld funtów. Stanowiło to 52% wartości całego importu do Zjednoczonego Królestwa w tym roku.

 

Z kolei wartość eksportu z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej w tym samym roku wyniosła 294 mld GBP, co stanowiło 43% wartości całego eksportu.

 

Nic więc dziwnego, że coraz więcej polskich przedsiębiorców myśli o otwarciu swojego biznesu na rynek angielski – niezależnie od Brexitu.

 

Rejestracja spółki LTD do VAT EU

Brexit i nowa umowa handlowa między UK a krajami UE wymusza zmiany proceduralne w handlu – a tym samym sprawia, że staranne przygotowanie biznesu do wejścia na rynek brytyjski nabiera kluczowego znaczenia.

Dlatego dla firm, które chcą dobrze funkcjonować na brytyjskim rynku, podstawą do osiągnięcia oczekiwanych wyników finansowych będą m.in. znajomość regulacji prawnych i biegłość w kwestiach finansowych. Jeżeli szukasz solidnego partnera – doradzimy Ci i rzetelnie poprowadzimy Twoje sprawy prawno-księgowe na terenie UK. 

Chcesz wiedzieć w jaki sposób Twój Biznes może legalnie działać w UK?

Skontaktuj się z nami – zaproponujemy Ci tylko takie rozwiązanie, w którym Twój biznes będzie bezpieczny, a przygotowany model pozwoli osiągnąć założone cele.

Wypełnij formularz.  Zadzwoni do Ciebie Doradca i wyjaśni Ci proces wejścia na rynek brytyjski.

  Imię

   

  Adres email

   

  Telefon

   
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na zapytanie i przedstawienia oferty oraz oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności.

  Wybór odpowiedniej formy działalności

  Oddział, czy spółka zależna?

  Jednym z pierwszych pytań, z jakimi musi się zmierzyć każdy przedsiębiorca planujący wejście na rynek UK jest wybór optymalnej formy prowadzenia interesów na terenie Wielkiej Brytanii.

  Spółka celowa, spółka zależna a może oddział spółki? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak oczywista. Wpływa na to szereg zmiennych, między innymi: koszty obsługi księgowej i prawnej, plany rozwojowe czy specyfika prowadzonego biznesu. Jedną z najważniejszych różnic między spółką a oddziałem jest zakres świadczonych usług. Przykładowo:  oddział spółki z o.o. w Anglii może zajmować się tylko dokładnie tym, czym zajmuje się spółka z o.o. w PL, podczas gdy spółka zależna może poszerzyć zakres oferowanych usług lub sprzedawanych produktów.

  Tutaj zapoznasz się ze skróconym procesem decyzyjnym jednego z naszych klientów, który prowadzi biznes franczyzowy.

  Oddział vs Spółka zależna

  • Oddział spółki z o.o. w Wielkiej Brytanii

  Oddział spółki z o.o. w uproszczeniu można nazwać przedłużeniem głównej działalności. Oznacza to, że jest całkowicie zależny od spółki z Polski oraz że odpowiedzialność za zobowiązania oddziału ponosi w 100% spółka z o.o.

  Więcej o oddziale spółki z o.o. przeczytasz tutaj.

  • Spółka zależna w Wielkiej Brytanii

  W wielu przypadkach rejestracja spółki zależnej okazuje się bardziej korzystnym rozwiązaniem. Spółka zależna (Limited Company) jest odrębnym podmiotem, posiada własną osobowość prawną i sama odpowiada za swoje zobowiązania. Ponadto spółka zależna może wykonywać tą samą lub zupełnie inną działalność od swojej spółki matki.

  Więcej o spółce zależnej możesz przeczytać tutaj.

  • Spółka celowa w Wielkiej Brytanii

  Spółka celowa jest to spółka utworzona w konkretnym celu, na potrzeby realizacji konkretnego przedsięwzięcia lub projektu. Bardzo często spółka celowa (w przypadku UK najczęściej jest to spółka LTD – Limited Company) jest powoływana na określony czas – najczęściej okres realizacji projektu.

  Spółki celowe w Wielkiej Brytanii są bardzo często wykorzystywane przez firmy deweloperskie, budowlane, konstrukcyjne oraz informatyczne.

  Dobrze dobrana forma działalności może ułatwić Ci prowadzenie biznesu w UK i przynieść konkretne korzyści finansowe. Specjaliści Oak&Berry od ponad dekady pomagają przedsiębiorcom podejmować dobre decyzje biznesowe.
  Zaufaj naszemu doświadczeniu.

   

  Porozmawiajmy. To nic nie kosztuje.

   

  🇵🇱+48 (12) 200 2563
  🇬🇧+44 (20) 3488 3255

  Rejestracja spółki zagranicznej do VAT GB

  Obowiązek rejestracji jako płatnik VAT w UK dotyczy wielu polskich firm prowadzących sprzedaż swoich produktów lub usług na terenie Wielkiej Brytanii.

  Rejestracja do VAT GB jest konieczna zarówno w przypadku handlu z innymi firmami, jak i w sytuacji, gdy odbiorcami produktów lub usług są klienci indywidualni.

  Obecnie niezwykle popularna jest sprzedaż przez serwis Amazon w modelu FBA, czyli z wykorzystaniem magazynów Amazon. Ułatwia to sprzedaż globalną. Co ważne, przedsiębiorca chcący prowadzić sprzedaż na kilku rynkach UE ma obowiązek rejestracji działalności do VAT w każdym kraju, do którego chce sprzedawać – np. w przypadku w Wielkiej Brytanii zarejestrować się do VAT GB.

  Oddział

  Rejestracja oddziału to dla firm zagranicznych jedna z najczęściej wybieranych form zaistnienia na polskim rynku. Do rejestracji oddziału spółki w Polsce będą potrzebne m.in:

  • decyzje zagranicznego przedsiębiorstwa o utworzeniu oddziału w Polsce;

  • decyzje o wyznaczeniu osoby reprezentującej przedsiębiorstwo w oddziale;

  • uwierzytelnioną umowę spółki z tłumaczeniem na język polski;

  • odpis z właściwego rejestru zagranicznego;

  Wartym podkreślenia jest również fakt, że rejestracja oddziału nie jest jedynym sposobem zaistnienia na polskim rynku.

  Skontaktuj się z nami, by porozmawiać o Twoim biznesie. Skorzystaj z naszego doświadczenia, by dokonać najbardziej korzystnego dla Ciebie wyboru.

  Więcej o rejestracji oddziału spółki w Polsce przeczytasz tutaj.

  Oddział spółki LTD w Polsce

  Doradztwo

  Nic nie zastąpi szczerej biznesowej rozmowy.

  Powyższe informacje mają charakter ogólny i nie mogą zastąpić merytorycznej konsultacji konkretnego przypadku.

  Jeżeli masz wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu przed dokonaniem wpisu do Companies House czy KRS.

  Konsultacja ze specjalistą na początkowym etapie projektu pozwoli Ci uniknąć zbędnych kosztów i błędów proceduralnych, które mogą opóźnić rozwój Twojej firmy.

  Wypełnij formularz i porozmawiajmy o Twoim Bizensie w UK

   Imię

    

   Adres email

    

   Telefon

    
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na zapytanie i przedstawienia oferty oraz oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności.

   Najczęściej zadawane pytania

   Do rejestracji spółki LTD w UK potrzebny jest uzupełniony formularz rejestracyjny wraz ze skanem dokumentu tożsamości wszystkich właścicieli i dyrektorów. W przypadku rejestracji spółki zależnej potrzebny jest również wypis z KRS wraz z uchwałą zarządu.

   Rejestracja spółki LTD nie wymaga osobistej wizyty w Wielkiej Brytanii. Procedurę można przeprowadzić przez Internet. Wizyta osobista jest wymagana wtedy, gdy chcemy stworzyć na przykład dedykowaną umowę spółki. W tym przypadku konieczne jest spotkanie z notariuszem w UK.

   By zarejestrować oddział spółki z o.o w Anglii musimy złożyć odpowiedni wniosek w terminie do miesiąca od jego otwarcia. Do otwarcia oddziału w Wielkiej Brytanii potrzebne są pełne dane spółki wraz z danymi dyrektorów oraz adres oddziału w UK.

   Przy rejestracji oddziału spółki z o.o. w Anglii wizyta osobista nie jest wymagana. Można wszystko załatwić przez internet i telefon. Niemniej jednak przed podjęciem decyzji warto skontaktować się ze specjalistą lub księgowym.

   Rejestracja do VAT jest obowiązkowa kiedy obroty przekroczą £85 000 w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

   Po wysłaniu aplikacji o przyznanie VAT, HMRC ma do 30 dni roboczych na wydanie decyzji. Co ważne, VAT w UK nie jest przyznawany automatycznie. Urząd może odmówić wydania certyfikatu lub poprosić o dodatkowe informacje.

   Od 1 stycznia 2021 r.  faktura za usługi powinna zostać wystawiona bez VAT – outside the scope of UK VAT.

   Od 1 stycznia 2021 faktury za usługi dla spółki LTD będącej płatnikiem VAT w UK powinny być wystawione z adnotacją “Reverse Charge”