Spółka z o.o. sposobem na niższy ZUS

Czy polski przedsiębiorca, któremu zależy na obniżeniu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej musi w tym celu przenieść biznes za granicę? Nic...
Spółka z o.o. sposobem na niższy ZUS

Czy polski przedsiębiorca, któremu zależy na obniżeniu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej musi w tym celu przenieść biznes za granicę? Nic podobnego. Osoby szukające oszczędności w firmowym budżecie mogą skorzystać z legalnych rozwiązań optymalizacyjnych dostępnych w Polsce. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami – od teraz specjaliści z Oak & Berry doradzają i świadczą usługi także w zakresie polskiej księgowości!

Firma za granicą – nie dla każdego

Optymalizacja podatkowa cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Dotyczy to przede wszystkim firm z sektora MŚP, dla których najpoważniejszą przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu często stanowią nadmierne obciążenia fiskalne. Tacy przedsiębiorcy chętnie decydują się na rozwiązania, które pozwalają ograniczyć wydatki na ZUS do minimum, a jednocześnie maksymalnie ułatwiają prowadzenie biznesu. W większości przypadków oznacza to “wyprowadzkę” danej firmy za granicę.

Ogromnym zainteresowaniem wśród polskich przedsiębiorców już od kilku lat cieszą się angielskie spółki Limited. Wyspy kuszą Polaków wysoką kwotą wolną od opodatkowania (obecnie 11 500 funtów, czyli kilkadziesiąt tysięcy złotych), niskimi składkami na swój odpowiednik ZUS (już od 1 funta miesięcznie) oraz niezwykłą prostotą prowadzenia działalności. Niestety, nie każdy biznes może działać w takiej formie. W praktyce decyduje o tym kilka czynników, m.in. konieczność posiadania stacjonarnego biura, licencji na działalność czy zatrudniania pracowników.

Optymalizacja podatkowa w Polsce

Jakie możliwości optymalizacji podatkowej ma więc polski przedsiębiorca, którego działalności nie da się prowadzić w formie spółki zagranicznej? Taka osoba może skorzystać z rozwiązań dostępnych na rodzimym podwórku – i zmniejszyć firmowe koszty np. poprzez założenie polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Co ważne, w wielu przypadkach będzie to dla podatnika korzystniejsze niż optymalizacja za granicą!

Dlaczego warto założyć spółkę z o.o.? Przede wszystkim ze względów finansowych – rejestracja takiej formy działalności jest relatywnie tania, nie wymaga wysokiego kapitału zakładowego i pozwala obniżyć podatek dochodowy nawet do 8,5 proc, a koszty ZUS – przy zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji – nawet do zera! Jej właściciel, podobnie jak dyrektor angielskiej spółki Limited, nie odpowiada za firmę własnym majątkiem – co w praktyce oznacza, że nie musi spłacać jej długów.

Kolejna korzyść to oszczędność czasu – spółkę można zarejestrować przez internet, a numery NIP i REGON są nadawane przez sąd automatycznie, kilka dni po rejestracji w KRS. Co więcej, spółka z o.o. to rozwiązanie atrakcyjne także ze względu na możliwość przekazania firmy spadkobiercom – w odróżnieniu od działalności gospodarczej, udziały spółki z o.o. można sprzedać lub przekazać w formie darowizny.

Prowadź firmę w Polsce – z Oak & Berry

Interesuje Cię optymalizacja podatkowa w Polsce? Szukasz oszczędności w firmowym budżecie, ale Twoja działalność nie może zostać zarejestrowana za granicą? Skontaktuj się z nami. Z radością informujemy, że od teraz specjaliści z Oak & Berry doradzają i świadczą usługi także w zakresie polskiej księgowości. Zapytaj nas, z jakich sprawdzonych rozwiązań możesz skorzystać!

Twoja firma w Polsce – zobacz ofertę

 

Czytaj również:

Jak w Polsce przestrzegane są prawa przedsiębiorców? Najnowsze dane

Related Posts

Leave a reply