Konto bankowe w Szwajcarii – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Otrzymujemy mnóstwo zapytań dotyczących otwarcia konta bankowego w Szwajcarii. Jakie są koszty otwarcia konta w Szwajcarii, jakie są wymagane dokumenty...
Konto bankowe w Szwajcarii – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Otrzymujemy mnóstwo zapytań dotyczących otwarcia konta bankowego w Szwajcarii. Jakie są koszty otwarcia konta w Szwajcarii, jakie są wymagane dokumenty i jak wygląda procedura – to tylko niektóre z najczęściej zadawanych pytań. Dlatego postanowiliśmy zebrać wszystkie pytania w jednym materiale i ułatwić Wam ocenę czy otwarcie rachunku bankowego w Szwajcarii to dobre rozwiązanie dla Ciebie. 

 

Konto bankowe w Szwajcarii – warunki, kryteria

 

Konto bankowe w Szwajcarii może samodzielnie założyć każdy kto spełnia wymóg kapitałowy. Wiele banków posiada szeroką ofertę dla obcokrajowców, którzy nie są rezydentami podatkowymi w Szwajcarii. Podstawowym warunkiem skorzystania z niej jest jednak wpłata depozytu o wartości nie mniejszej niż 1 mln franków szwajcarskich. Wymóg, naturalnie, nie dotyczy osób mieszkających lub pracujących w tym kraju.

 

Otwierając konto bankowe z Oak&Berry zyskujesz dostęp do szerokiej i atrakcyjnej oferty bankowej, bez zbędnych utrudnień. To oferta ponad 70 różnych banków dla kont prywatnych i firmowych, uproszczona procedura weryfikacyjna (KYC), a przede wszystkim – minimum kapitałowe w wysokości 250 tys. CHF.

 

Konto bankowe w Szwajcarii – koszty otwarcia i prowadzenia

 

Założenie konta bankowego w Szwajcarii jest darmowe przy wpłacie powyżej 1 mln franków. W przypadku niższego kapitału – minimum 250 tys CHF – koszt otwarcia rachunku to 2000 CHF. Koszt prowadzenia takiego konta bankowego będzie zależny od wysokości kwoty na rachunku. Im wyższe saldo, tym niższa procentowa opłata za utrzymanie konta. Koszty utrzymania wahają między 0,5% – 2,5% w skali roku. 

 

Otwierając konto bankowe z Oak&Berry zyskujesz dostęp do korzystniejszych ofert, zarezerwowanych dla klientów korporacyjnych – co oznacza koszty przelewów oraz wymiany walut aż o 50% niższe od standardowej oferty banków.

 

Konto bankowe w Szwajcarii – komu się opłaca

 

Konto bankowe w Szwajcarii to bardzo korzystne rozwiązanie dla konkretnej grupy Klientów. Mamy tu na myśli osoby, którym zależy na ochronie kapitału prywatnego lub firmowego, zabezpieczeniu rodzinnego majątku czy dywersyfikacji geograficznej aktywów. Przede wszystkim jednak, klienci szwajcarskich banków zyskują dostęp do oferty najlepszych produktów inwestycyjnych na całym świecie. Dlatego konto bankowe w Szwajcarii będzie optymalnym rozwiązaniem dla klienta majętnego, który chce realizować cele oszczędnościowo – inwestycyjne. 

 

Otwierając konto bankowe z Oak&Berry zyskujesz dostęp do niezależnego od banku doradcy majątkowego, który przygotuje plany i oferty inwestycyjne w pełni dostosowane do Twoich oczekiwań. 

 

Konto bankowe w Szwajcarii – wymagane dokumenty

 

  • Paszport lub dowód osobisty (w przypadku procedury korespondencyjnej, wymagana jest kopia dokumentu poświadczona notarialnie)
  • dokumenty poświadczające adres zamieszkania klienta (rachunek za energię, telefon, wyciąg bankowy lub inny dokument uwierzytelniający adres)
  • dokument poświadczający źródło pochodzenia środków (deklaracja podatkowa, umowa spadku, umowa sprzedaży)

 

Otwierając konto bankowe z Oak&Berry możesz przejść procedurę weryfikacyjną (KYC) zdalnie – wysyłając niezbędne dokumenty przez internet oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej. 

 

Konto bankowe w Szwajcarii – procedura i czas

 

Pierwszym krokiem jest przyjęcie zgłoszenia klienta – konieczne jest zebranie informacji o oczekiwaniach, celach, które Klient chce zrealizować oraz wysokości kwoty i waluty, którą chce wpłacić na konto. Następnie, w oparciu o zebrane informacje doradca przygotowuje zestawienie ofert spełniających oczekiwania Klienta i przekazuje je Klientowi.

Oferty wraz z umową Klient otrzymuje drogą mailową. Po podpisaniu umowy przez Klienta nadawany jest numer IBAN i rozpoczyna się procedura weryfikacyjna (KYC). Po jej pomyślnym zakończeniu konto zostanie aktywowane. 

 

Otwierając konto bankowe z Oak&Berry oszczędzasz czas – numer IBAN nadajemy nawet w 1 dzień od zgłoszenia. Reszta zależy od tego, ile czasu zajmie zebranie dokumentów niezbędnych do przejścia procedury weryfikacyjnej – otwarcie konta może więc potrwać od kilku, do maksymalnie 30 dni.

 

Jesteś zainteresowany otwarciem konta bankowego w Szwajcarii? A może nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie? Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-18 pod numerem telefonu: +48 730 608 351 lub mailem: kontakt@oakandberry.com

 

Leave a reply